piątek, 27 marca 2015

Etapy i przebieg

Głód zazwyczaj mija po 3-5 dniach, w tym czasie po wykorzystaniu energii z glikogenu zawartego w mięsniach i wątrobie organizm zaczyna pozbywać się wody a wraz z nią toksyn. Następnie ciało przechodzi w stan ketozy i szuka zasobów tłuszczu w komórkach. Przyzwyczajony do regularnych dawek węglowodanów przestawia się na to gorsze paliwo nie bez oporów, krew gęstnieje, robi się zimno, ciało się usztywnia, pojawiają się okresy gorszego samopoczucia. Są to cykliczne stany przejściowe, które mogą się wzmagać do tzw. pierwszego przełomu kwasiczego, który najczęściej pojawia się okolicach 7-9 doby. 
Tak zwana kwasica w trakcie główki jest najważniejszym procesem leczniczym, w trakcie jej trwania dochodzi do rozpuszczania osłabionych i patologicznych tkanek, niepożądanych bakterii  i elementów obcych w organizmie a usunięte komórki zastępuje nowymi. Według zasady priorytetu, organizm utylizuje najpierw śmieci, komórki chore, nowotworowe i obumarłe. Uzyskując z nich białko, organizm zabiera się za odbudowywanie nowych, zdrowych struktur. To taki biologiczny recycling.
Po przełomie dochodzi do polepszenia samopoczucia fizycznego, które może być zakłócane bólami głowy wywoływane głównie przez zanieczyszczone jelita, w takich przypadkach skutecznym środkiem oczyszczającym bywa lewatywa. 
W okolicach 18-20 dnia kuracji dochodzi do drugiego przełomu kwasiczego, często o łagodniejszym niż poprzednio przebiegu. Wielu specjalistów zajmujących się tematem głodówek na czele z Małachowem, zaleca dotrwanie do drugiego przełomu, uznając że w pierwszy etapie pozbywamy się łodygi chorób, w drugim zaś ich korzenia. 



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz